ÚvodEshopPolohovací polštářek Nunito Big

Polohovací polštářek Nunito Big

Nunito Big spojuje pohodlí hnízdečka s bezpečností spánku na volné matraci. Navíc podporuje zdravý přirozený vývoj. Nunito Big je vhodný pro větší miminka průměrně od 2 měsíců.

více informací
  Skladem
990 Kč
Koupit

Popis

Polohovací polštářek Nunito Big pro miminko

Nunito Big udrží pocit bezpečí, stability a jistoty jako v bříšku maminky, současně předchází riziku SIDS a dušení, jelikož je jeho hlavička volná a riziko přetočení na bříško je díky polštářku minimální.

Pomáhá miminku rovnoměrně se vyvíjet, Nunito Big je vhodný pro větší miminka průměrně od 2 do 4-5 měsíců(dají se použít i u mladších miminek většího vzrůstu:) ). U starších děťátek jej na polohování využijete méně, protože se děti hýbou a je vhodné jim to dopřát. Ale jsem si jistá, že ani později se v žádné domácnosti neztratí.

K čemu slouží?

  • Pro podporu rovnoměrného vývoje.
  • Pro ohraničení těla miminka.
  • Lepší vnímání tělesného schématu tzn.bodyschéma
  • Zajišťuje miminku větší stabilitu.
  • Poloha na boku zlepšuje funkci střev (peristaltiku).
  • Oblast hlavy a ruček je volná, díky tomu může miminko na zádech otáčet hlavu a dívat se na obě strany
  • Umožňuje používat ručky.
  • Vhodné použití při abdukčních pomůckách (př.široké balení)
  • Vhodný pro polohování na záda a bok.

Materiály mají certifikát EU pro ekologii textilu OEKO-TEX Standard, polštářek šitý v české malé dílně Vigvam design v Plzni.

Jak polštářek používat?

Polohovací polštářek využijete při polohování miminka na záda a boky. Když leží miminko na boku, položte polštářek jedním koncem za záda, střed mu vložte mezi nožičky, druhý konec bude mít miminko před sebou - gumičkou uprostřed polohu zajistíte. Poloha na boku tak bude stabilnější a bude se v ní cítit jistěji*. Když děťátko leží na zádech, můžete mu dát polštářek pod nohy a ohraničit jeho prostor, hlavička není omezena v pohybu do stran a může se dále volně přirozeně vyvíjet (získá pocit stability jistoty a zároveň nebude omezeno).

Nedoporučuji používat polohovací polštář, když je miminko na bříšku. Někdy se můžete setkat s tím, že se dětem podkládá hrudník, aby se jim lépe dařilo pasení koníčků. Toto podkládání hrudníku nemá žádné opodstatnění, spíše naopak. Aby miminko zvládlo pást koníky, musí se dobře opřít o ruce, což mu pokládání polštářem znemožňuje.

*Zároveň polštářek zabraňuje přetočení miminka z boku na bříško a tím i snižuje riziko SIDS (Syndrom náhlého úmrtí kojence). Zvýšené riziko SIDS je především při spánku v poloze na břiše. Pro jistotu použijte i aktivovaný monitor dechu.

Rozměry

Délka 85 cm

Průměr 9,5 cm

Materiál

Svrchní: 80% bavlna 20% polyester

Spodní potah: 100% bavlna

Vnitřní výplň: z anti-alergického dutého vlákna (100% polyester)

Záruka kvality

S láskou navrženo, vyrobeno a zabaleno v ČR

Jedná se o český výrobek té nejvyšší kvality

Materiál s nejpřísnější certifikací Oeko-tex Standard 100, I. třídy pro děti do 3 let

Péče

Praní pouze svrchní potah na 30 °C v pračce

Nepoužívejte sušičku!

Výrobce: Vigvam design pro Dětská fyzio máma.

Požadovanou barvu prosím napište do poznámky, barvy se mohou mírně lišit v závislosti na šarži látky i nastavení monitoru.