Archiv blogu

Poloha na bříšku

Důležitost polohy na bříšku pro rozvoj miminka Rodiče často čelí otázkám ohledně vývoje dětí, jedna z nich je poloha na bříšku. Kdy začít pokládat miminko, jaké to má nebo nemá pro děťátko benefity? Mít informace o správném postupu je klíčové pro podporu motorického vývoje dítěte. V tomto článku se dozvíte důležité odpovědi. Odhalíme spolu výhody a poskytneme tipy pro bezpečné polohování na bříško. Přečtěte si článek, abyste získali hlubší pohled na polohu na bříšku v prvním roce života miminka.

7 minBlog

Seznam zdravotníků KISS syndrom

Seznam zdravotníků proškolených v problematice KISS syndromu fyzioterapeutkou z Německa Monikou Bauer a fyzioterapeutkou ze Švýcarska Ilke Schulze

2 minBlog

KISS syndrom 2. část + seznam zdravotníků

Jak probíhá terapie u KISS syndromu, je vhodné využití i Vojtovy metody u této diagnózy? Jaký je můj pohled a přístup k Vojtově metodě a jak bych osobně a profesně hodnotila kurz KISS syndromu pro zdravotníky, který jsem absolvovala v červenci.  Na konci článku najdete seznam zdravotníků proškolených v KISS syndromu

7 minBlog

KISS SYNDROM 1. část

V článku se dozvíte co to vůbec je ten KISS syndrom, jaké jsou příznaky, jakým způsobem probíhá vyšetření u KISS syndromu, jak může vzniknout a čemu je vhodnější se vyhnout.

5 minBlog

"Odplenkování" a Bezplenková komunikační metoda

Náš příběh o tom, jak jsme částečně prováděli BKM neboli bezplenkovou komunikační metodu a jak se dcera "odplenkovala". V čem taková metoda spočívá a jak se děťátko může jednoduše odplenkovat?

7 minBlog

Polštářek pro miminka

První polštářek Od kdy dát děťátku polštářek? A jaký typ vybrat? V dnešní době můžete najít mnoho polštářků, které jsou výrobci a prodejci doporučované, a to již od narození. Existují i polštářky nazývané jako polštářky proti slehnutí hlavičky či pro lepší kvalitnější spánek miminka.  

6 min Blog

Jídelní židlička

Jak vybrat (nejen) jídelní židličku? Na trhu je mnoho možností a variant, osobně jsem zastánce praktičnosti a minimalismu (nerada pořizuji zbytečně více věcí). Židlička by měla být stabilní a variabilní, aby se děťátku mohla co nejvíce přizpůsobit, toto splňují tzv. rostoucí židličky.

8 minBlog

Natáčení I. část

Natáčení kurzu I. část Jak se zrodil nápad natočit ucelený kurz, který by provedl rodiče vývojem děťátka, a jak to celé probíhalo od nápadu až k realizaci. První nápad byl natočit videa pouze tak, že se posadím před kameru a budu povídat. Nakonec jsme natáčeli s živými dětmi.

4 minBlog

Má praxe (v dětské fyzioterapii)

Už před nastoupením na vysokou školu jsem měla sen, že bych ráda pracovala s dětmi. Při studiu jsem se snažila vyhledávat praxe se zaměřením právě na dětskou fyzioterapii.

4 minBlog

Pupeční kýla u miminka

U novorozenců a kojenců je poměrně časté (10 - 20 %), že se jim objeví pupeční kýla. Jedná se o kýlu, kdy se vyklene pobřišnice v oblasti pupíku.

7 minBlog

Zacházení s miminkem (handling, manipulace)

Těšíte se na miminko nebo už malé děťátko doma máte, nejspíše jste se již setkali se slovy handling, manipulace nebo zacházení s miminkem. Co se pod těmito slovy ukrývá? Co si pod tím můžete představit?

2 minBlog